Jacek Mikucki

Cv
Katowice 40-553 Telefon 601483191
Ul. Władysława Orkana 17B/31 E-mail jacek@mikucki.eu

Curriculum Vitae
Mgr inż. Jacek Mikucki


Dane osobowe


Data urodzenia 20.03.1956

Miejsce urodzenia Katowice

Nr PESEL 56032009915


Zatrudnienie

Od 07.06.1980 roku w Zakładzie Urządzeń Technicznych „ZGODA” w Świętochłowicach w województwie Śląskim.

 • Praca na stanowisku starszego referenta technicznego w Dziale Technologicznym przy opracowaniu technologii obróbki skrawania elementów, oraz jako technolog wydziałowy krajalni materiałów.

  Od 01.07.1981 roku w Zakładzie Remontowym Energetyki w Katowicach w wydziale Głównego Mechanika w Jaworznie

 • Praca na stanowisku starszego referenta technicznego w zakresie przygotowania remontów maszyn i urządzeń, prowadzenia serwisu agregatów sprężarkowych, aparatury spawalniczej, remontów obrabiarek.

  Od 03.09.1984 roku w Centrum Naukowo-Produkcyjnym Elektrotechniki i automatyki Górnictwa „EMAG” w Katowicach w Zakładzie Automatyzacji Urządzeń Dołowych ZB-4.

 • Praca na stanowisku specjalisty technicznego przy projektowaniu, konstruowaniu i wdrażaniu nowych czujników i zespołów sterujących hydraulicznymi obudowami zmechanizowanymi ścianowymi.

  Od 03.01.1988 roku w Zakładzie Usług Projektowo-Technologicznych „PROTECH” w Katowicach ul. Chopina.

 • Praca na stanowisku Kierownika Działu Projektowego przy realizacji wielorakich i wielobranżowych prac projektowych.

  Od 01.04.1994 roku w Zakładzie Usług Projektowych „PROTECH” w Katowicach Al. Korfantego 2.

 • Praca na stanowisku Kierownika Działu Projektowego przy realizacji wielorakich i wielobranżowych prac projektowych w tym

  dokumentacji urządzeń mechanicznych stanowiących wyposażenie oczyszczalni ścieków.

  Od 01.04.2004 roku w Spółce z o.o. „AKTYN” z siedzibą w Katowicach Al. Korfantego 2.

 • Praca na stanowisku Kierownika Działu Projektowego przy realizacji wielobranżowych projektów ogólnobudowlanych i przy opracowaniu koncepcji oraz projektów zautomatyzowanych urządzeń mechanicznych o napędzie elektrycznym hydraulicznym i pneumatycznym stanowiących wyposażenie oczyszczalni ścieków realizowanych przez Hydrobudowę Śląsk S.A.

  Od 01.07.2006 roku w Hydrobudowie Śląsk S.A. z siedzibą w Katowicach ul. Wolnego 4 w ZPP Mikołów

 • Praca na stanowisku Głównego Technologa przy realizacji projektów i obiektów oczyszczalni ścieków Kraków Płaszów II realizowanych przez Hydrobudowę Śląsk S.A.

  Od 01.01.2009 roku w PBG Technologia Sp z o.o. z siedzibą w Wysogotowie k/Poznania z miejscem pracy w ZPP Mikołów

 • Praca na stanowisku Kierownika Działu Technicznego Przygotowania Produkcji kierowanie zespołem technologów przy realizacji projektów i obiektów realizowanych przez PBG Technologia.

  Od 01.10.2010 roku w MIKO-TECH Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie na ul. Żwirki i Wigury 58

 • Praca na stanowisku projektanta urządzeń i konstrukcji stalowych. Udział w realizacji montaży konstrukcji na Stadionie Narodowym w Warszawie w okresie od października 2010 do marca 2011 roku.

  Od 01.09.2011 roku w ECOONE Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach na ul. Brzoskwiniowej 71

 • Praca na stanowisku projektanta urządzeń i konstrukcji stalowych. Udział w realizacji projektów i montaży konstrukcji na Stadionie Narodowym w Warszawie i w wykonaniu urządzeń betoniarskich zasilanych hydraulicznie i sterowanych elektrycznie.

Podsumowanie funkcji

W trakcie wymienionych powyżej lat pracy we wszystkich miejscach i na wszystkich stanowiskach zdobyłem wszechstronne doświadczenie zawodowe obejmujące całokształt projektowania wykonywania i eksploatacji szerokiej gamy urządzeń mechanicznych. W ostatnim okresie ugruntowane zostały moje doświadczenia jako projektanta i organizatora zespołów projektowych oraz wdrożeniowca zaprojektowanych nowatorskich rozwiązań.

Wykształcenie

W latach od 1975 do 1980 roku studiowałem na Politechnice Śląskiej Wydziale Mechanicznym Technologicznym w trybie studiów dziennych ukończonych uzyskaniem dyplomu magistra inżyniera mechanika specjalności technologia maszyn.

Studia zakończone z wynikiem dobrym w dniu 14 maja 1980 roku.

  Uczestniczyłem ponadto w szeregu kursów doskonalenia kwalifikacji zawodowych w tym dotyczącym gospodarki paliwowo smarowniczej i szkoleniach dotyczących wykorzystania poszczególnych materiałów i urządzeń ( przekładni, aparatury hydraulicznej i pneumatycznej, nowoczesnych sterowników przemysłowych itp.)

Patenty i publikacje

W czasie mojej pracy wielokrotnie podejmowałem wysiłek opracowywania i patentowania nowych rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych. Pierwsze patenty datują się na okres pracy w EMAG-u gdzie już sam charakter pracy sprzyjał powstawaniu nowych pomysłów.

Dwa patenty z tamtego okresu dotyczą czujnika pionu opartego na zasadzie pływaka i układu przeniesienia ruchu tłoczyska siłownika dostawiającego obudowę, na repetor czujnika ruchu.

Kolejne rozwiązania, których innowacyjność pozwoliła uzyskać zastrzeżenia patentowe powstały we współpracy z Hydrobudową Śląsk i wynikały z nowatorskiego podejścia do elementów urządzeń oczyszczalni ścieków.

Koryta o zmiennej geometrii nadążającej za rosnącym przepływem pozwoliły na zoptymalizowanie zużywanego drogiego materiału ( stal kwasoodporna )

Dekanter o napędzie sprężonym powietrzem pozwolił zrezygnować z napędu linowego na rzecz zasilanego przez dmuchawy układu zmiennej wyporności przy podnoszeniu ssawy dekantera po skończonym spuście.

Języki

Umiejętność posługiwania się językiem niemieckim technicznym w zakresie pozwalającym korzystanie z literatury i materiałów internetowych fachowych oraz katalogów.

Informacje osobiste

Jestem żonaty, mam trzech synów. Uprawiam rekreacyjnie jazdę rowerem piesze wędrówki po leśnych ostępach. Dopinam również czasami rolki, a w zimie narty.